Cyklistika

7 nocí/8 dní, 4* hotely se snídaní od 18 980 Kč/osoba

Vítr oceánu ve vlasech

Vítr sviští, šlapete do pedálů a kocháte se okolní krajinou. Když je Vám teplo, ochladíte se kokosem a koupáním v moři nebo v horách u vodopádu… Nebojte, naše doprovodné vozidlo vám bude vždy nablízku.

Toto se mi líbí

Skvělé! kontakujte nás prosím přes kontaktní formulář, na telefonu +420 603 468 787 nebo emailu info@colombotrading.cz. Děkujeme!

Délka

7 nocí, 8 dní
(možné individuálně prodloužit)

Cena

od 18 980 Kč za osobu
(dvoulůžkový pokoj)

Slevy

pro skupinky od 5 os. -10 % z ceny okruhu a od 9 os. -15%

Možné příplatky

jednolůžkový pokoj 3.500 Kč/okruh, polopenze 900 Kč/okruh, česky mluvící průvodce na vyžádání, příplatek k ceně +20% za období 23.12.-5.1., zapůjčení kola 10 $ den (50 $ okruh).

Cena zahrnuje

7 nocí v 4* hotelích se snídaní, transfery včetně převozu kol, anglicky mluvícího řidiče (průvodce), doprovod řidiče (auta, minivanu na pěti etapách), vstupy do všech památek dle programu.

Poznámka

Min. počet 2 os. na okruhu, odjezdy každý den v roce. Po ukončení okruhu je možno pobyt individuálně prodloužit dle přání a výběru letoviska např. Negombo, Nilaveli, Bentota, Unawatuna, Weligama v ceně od 500 Kč/os./noc v 3* htl. se snídaní…

Letenky

Zpáteční letenky Vám zajistíme na přání nabídneme přes partnerskou CK Siam Travel. Vybíráme kvalitní aerolinky jako jsou Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Air Arabian, Fly Dubai, Srí Lankan a další.

Ceny zpátečních letenek se pohybují od 12 500 Kč.

Program

den 1. / přivítání na mezinárodním letišti Bandanaraike airport (CMB), místním anglicky mluvícím zástupcem (řidičem) přední Srílanské cestovní kanceláře Esna Holidays, naložení kol do speciálního přívěsu nebo možnost půjčení trekového (horského) kola standardní kvality za 10 $ den, transfer klimatizovaným vozem (200 km cca 4,5 hod. jízdy) do města Trincomalee s krásnou 3 km dlouhou klidnou písečnou pláží Uppuveli kde budete ubytování v hotelu přímo u moře (5 nocí).

den 2. / etapa I., Pulmoddai – Nilaveli – Trincomalee (55 km, silnice B424 Pulmoddai Rd., rovinatá etapa): transfer s koly severně do městečka Pulmoddai kde je start a možnost navštívit výrobnu soli. Trasa se táhne podél moře kde míjíte rybářské vesnice Thiriyai a Kuchchaveli, cestou jsou také možné zastávky v místních restauracích a na koupání v 5* resortu Jungle Beach nebo v 4* resortu Nilaveli Beach s výhledem na ostrovy Pigeon Island. Dále je zastávka u skalnatého útesu Buddhistické svatyně Kuchchaveli Raja Maha a hinduistického chrámu s vegetariánskou restaurací „Perumal – Golden Kovil“, dojezd do hotelu na pláži Uppuveli (relax na pláži).

den 3. / etapa II., Anuradhapura – Mihintale (25 km, rovinatá etapa): transfer s koly do města Anuradhapura (110 km) kde je prohlídka významné UNESCO památky a start odpočinkové etapy která vede po silnici a prašné cestě do další významné UNESCO památky Mihintale, odtud návrat vozem zpět do hotelu v Uppuveli (relax na pláži).

den 4. / etapa III., Shell Bay – Mutur – China Bay – Trincomalee (50 km, silnice A15, rovinatá etapa): transfer s koly jižně od Trincomalee do zátoky s pláží Shell Bay kde je start etapy která se táhne podél zálivu Koddiyar Bay a největšího světového přírodního přístaviště China Bay, cestou možnost občerstvení v místních restaurací a zastávky na koupání na pláži Marble Beach. Etapa je zakončena průjezdem Trincomalee a návštěvou hinduistických chrámu Amman Kovil a Koneswaram Kovil s nádherným výhledem na širé moře a záliv Trincomalee, dojezd do hotelu v Uppuveli (relax na pláži).

den 5. / volný den s možností fakultativních výletů např. šnorchlování se žraloky na Pigeon Island (45 $), pozorování delfínů a velryb (sezóna velryb únor – červen), sloní Jeep safari v Habarana (40 $), Trincomalee shoping, Ayurvéda masáže…

den 6. / etapa IV., Sigiriya – Kandamala – Dambulla (40 km, silnice mírně vlnitá etapa): ráno transfer s koly 100 km do Sigiriya, prohlídka na 2 hod. nejvýznamnější UNESCO památky na Srí Lance (posvátná skála Sigiriya) a následuje start etapy která vede malebnou krajinou podél rýžových polí a jezera Kandamala s možností občerstvení a výhledy na pohoří Knuckles, dojezd k Buddhistickému jeskynnímu chrámu Dambulla kde je konec etapy a prohlídka památky UNESCO na 1 hod., následuje transfer (40 km) do města Matale kde je ubytování v luxusním hotelu (2 noci).

den 7. / etapa V., Knuckles Range Riverston – Mini Worlds End (40 km, kopcovitý terén po silnici B274 a B256): ráno transfer s koly (30 km) prudké stoupání z města Matale po serpentinách do pohoří Knuckles Range až skoro k vrcholu hory Riverston (1.900 m.n.m) kde absolvujeme 1,5 hod. vyhlídkovou procházku, zde je start etapy sjezd z hory Riverston po úzkých serpentinách silnice B274 (5 km) s úchvatnými výhledy do údolí až k vyhlídce „Mini Worlds End“ a dále návrat k silnici B274 a od parkoviště Pitawala Pathana kopcovitý okruh 25 km po silnici B256 úžasnou náhorní planinou

centrálním pohořím Knuckles Range zpět k parkovišti Pitawala Pathana, konec etapy a návrat do hotelu v Matale. Úžasný den v přírodě zakončíme pokud zbude čas při transferu zpět návštěvou čajových plantáží s ochutnávkou čaje „Tea Factory Midlands“ a dále vodopádů s možností koupání „Riverston Waterfall“.

den 8. / Matale – Kandy – letiště, složení kol do krabic, odjezd z hotelu v Matale do města Kandy (30 km), prohlídka posvátného chrámu Buddhova zubu (památka UNESCO), transfer cca 140 km na letiště CMB (cca 3,0 hod.), odlet domů.

Fotky

Nezávazná poptávka

Těší nás, že si chcete pro Váš výlet na Srí Lanku vybrat Esna Holidays. Vyplňte nám prosím tento kratičký formulář, brzy se Vám ozveme a probereme podrobnosti.

Jméno a příjmení *
Fill out this field
Email *
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Telefon
Fill out this field
Poznámka
Fill out this field
Plánovaný počet osob
Fill out this field
Kdy byste chtěli jet?
Fill out this field
Menu